نحوه تسلط بر رنگ سیاه در طراحی چاپ

چندین رنگ سیاه در دنیای دیجیتال وجود دارد و شما می خواهید از انتخاب رنگ سیاه اشتباه جلوگیری کنید ، بنابراین هنگام چاپ لکه دار یا مبهم به نظر نمی رسد.

در این آموزش ، من در مورد رنگهای مختلف سیاه صحبت می کنم که شما باید در طراحی چاپ استفاده کنید و استفاده نکنید.

RGB در مقابل CMYK
مقادیر RGB (قرمز ، سبز ، آبی) در طراحی های تحت وب مانند وب سایت ها و بنرها استفاده می شود. رنگ مشکی رایج برای استفاده در طراحی وب ، مقدار RGB است که روی صفر تنظیم می شود:

R: 0
G: 0
ب: 0

حالت رنگی CMYK (فیروزه ای ، سرخابی ، زرد ، کلیدی / مشکی) همان چیزی است که طراحان برای طراحی چاپ استفاده می کنند. اغلب اوقات ، طراحان اشتباه می کنند که برای رنگ مشکی پیش فرض Photoshop تصمیم می گیرند.

بیایید نگاهی دقیق به مقادیر رنگ مشکی پیش فرض Photoshop بیندازیم و ببینیم چرا برای طراحی های چاپی ایده آل نیست

پیش فرض_سیاه
همانطور که می بینید مقادیر RGB روی صفر تنظیم شده اند که برای طراحی روی صفحه مناسب است. از آنجا که این مورد برای چاپ است ، ما بر روی مقادیر CMYK تمرکز خواهیم کرد که در پایین سمت راست Color Picker یافت می شوند:

C: 75٪
م: 68٪
Y: 67٪
K: 90٪

معنی این کار برای چاپ افست
در چاپ افست ، رنگها بر اساس درصد هر رنگ در صفحات مختلف از هم جدا می شوند – هرچه درصد بیشتر باشد ، پوشش جوهر بیشتری وجود دارد.

اگر درصد جوهر CMYK را خراب کنیم ، به این شکل است:

یک صفحه فیروزه ای با 75٪ جوهر:
فیروزه ای
یک بشقاب سرخابی با 68٪ جوهر:
ارغوانی
یک صفحه زرد با 67٪ جوهر:
رنگ زرد
و در آخر ، یک صفحه Key (سیاه) با 90٪ جوهر:
سیاه

برای تولید رنگ مشکی پیش فرض ، روی هر 4 صفحه پوشانده می شود:
4 صفحه
پوشش کل جوهر 300٪ (75 + 68 + 67 + 90) است. تعیین درصد پوشش به عوامل مختلفی مانند جوهر ، کاغذ و چاپگر بستگی دارد. اما حداکثر مقدار باید 280٪ باشد.

رنگ مشکی پیش فرض بیش از 280٪ است و خطر جوهر بیش از حد وجود دارد – شما در معرض لکه یا تیرگی جوهر هستید. این خطر هنگام استفاده از رنگ مشکی پیش فرض برای نوشتارهای کوچکتر افزایش می یابد.

اگر صفحات 4 CMYK کمی ردیف نشده باشند ، مشکل دیگری رخ می دهد. متن مبهم به نظر می رسد یا حتی ممکن است هنگام چاپ ناپدید شود.

سیاه 2
بنابراین… هرگز از رنگ مشکی پیش فرض فتوشاپ برای هر طراحی چاپی استفاده نکنید – مگر اینکه مشتری زیادی داشته باشید و بخواهید آنها را به سرعت از بین ببرید

از مشکلات چاپ خودداری کنید
برای متن کوچک ما از 100K سیاه استفاده می کنیم که به آن CMYK سیاه نیز گفته می شود. برای بدست آوردن رنگ مشکی خوب ، مقادیر CMYK را تغییر دهید:

C: 0
م: 0
Y: 0
K: 100

CMYK_ سیاه
با تغییر 4 مقدار ، روند چاپ کاملاً متفاوت به نظر می رسد. به جای 4 صفحه ، ما فقط به 1 صفحه نیاز داریم تا پوشش جوهر را زیر 280٪ نگه داریم که نتیجه ای واضح و تمیز ایجاد کند.

تغییر ساده با نتایج بزرگ!

با این حال ، اگر زمینه سیاه و سفید عمیقی می خواهید ، از رنگ سیاه 100K استفاده نکنید. هنگامی که رنگ سیاه CMYK برای متن کوچک استفاده نمی شود ، به نظر می رسد “شسته شده” یا مانند خاکستری تیره است.

سیاه عمیق
اگر می خواهید یک رنگ مشکی عمیق تولید کنید ، یک روش معمول این است که به رنگ 10000 یا فیروزه ای یا سرخابی اضافه کنید. هر طراح دستور العمل خاص خود را برای رنگ مشکی کامل ارائه می دهد ، اما مقدار پیشنهادی این است:

C: 40
م: 0
Y: 0
K: 100

این به شما یک رنگ سیاه تیره و سرد می دهد.

سرد_سیاه
اگر کمی سیاه و سفید گرم می خواهید می توانید از 40٪ سرخابی به جای فیروزه ای استفاده کنید:
C: 0
م: 40
Y: 0
K: 100

عمیق اما گرمتر از استفاده از فیروزه ای در ترکیب با رنگ سیاه به نظر می رسد.

گرم_سیاه

باز هم خطر بیش از حد مصرف بیش از حد وجود دارد زیرا کل جوهر 140٪ (100 + 40) است. مطمئن شوید که با این مقادیر بازی می کنید تا رنگ مشکی کامل خود را پیدا کنید زیرا این رنگ از چاپگر به چاپگر دیگر متفاوت است.

نتیجه
از رنگ سیاه پیش فرض فتوشاپ (C: 75؛ M: 68؛ Y: 67؛ K: 90) برای طراحی های چاپی خودداری کنید.
برای متن از رنگ سیاه CMYK استفاده کنید (C: 0؛ M: 0؛ Y: 0؛ K: 100).
برای یک زمینه سیاه و سفید عمیق یا فیروزه ای (برای یک رنگ سیاه سرد) یا سرخابی (برای یک رنگ سیاه گرم) را با رنگ مشکی CMYK مخلوط کنید.

99designs.com/blog/tips/the-color-black-in-print-design/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *