44 ترکیب رنگ لوگو برای الهام بخشیدن به طراحی لوگوی بعدی شما

هر برندی به یک پالت رنگ برای لوگوی خود نیاز دارد. حتی اگر رنگ شما سیاه و سفید یا چند سایه خاکستری باشد، این یک پالت رنگی است. برندها از ترکیب رنگ های لوگو برای بیان اینکه چه کسی هستند استفاده می کنند. رنگ در سطح اولیه کار می کند و احساسات خاصی را در مغز بیننده نشان می دهد. حتی قبل از اینکه کسی نگاه دقیق‌تری به آرم بیاندازد یا نام کسب‌وکار شما را بشنود، بر اساس پالت رنگی لوگوی شما استنباط می‌کند که شما کی هستید و چه می‌کنید.

در ترکیب رنگ های لوگو، رنگ های جداگانه با هم کار می کنند تا برندها را به یاد ماندنی کنند. هنگامی که در حال طراحی یک لوگو هستید، رنگ هایی که انتخاب می کنید برای موفقیت آن و در نتیجه موفقیت برند شما بسیار مهم است. در اینجا همه چیزهایی است که باید در مورد ترکیب رنگ های لوگو بدانید.

رنگ چه کار می کند؟

رنگ احساسات را برمی انگیزد. بر اساس فرهنگ، سنت ها و حتی تکامل خود ما، هر رنگ دارای پیوندهای روانشناختی عمیقی است. به عنوان مثال، رنگ زرد دوستی را تداعی می کند، در حالی که قهوه ای ناهموارتر و طبیعی تر است.

رنگ ها سخت کوش هستند. آنها داستان می گویند، حالات روحی را منتقل می کنند، با نقاط قیمتی ارتباط برقرار می کنند و ایده ها را به هم متصل می کنند.

از نظر زیبایی شناختی، رنگ می تواند نقش های مختلفی را در طراحی لوگو ایفا کند. می‌توانید از رنگ برای تقویت عناصر طراحی یا تنظیم یک لحن استفاده کنید، می‌توانید رنگ را به نقطه کانونی تبدیل کنید یا آن را در پس‌زمینه نگه دارید.

گاهی اوقات، استفاده از رنگ مشکی می تواند رنگ های دیگر را در یک لوگو برجسته کند. در سایر لوگوها، مشکی رویداد اصلی است.

 

رنگ‌ها همه کار را انجام می‌دهند – و آن را در یک لحظه انجام می‌دهند. به همین دلیل مهم است که همه گزینه های رنگی خود را بررسی کنید و ترکیب مناسبی را برای لوگوی خود انتخاب کنید. در اینجا با مبانی تئوری رنگ بیشتر آشنا شوید.

به چند رنگ لوگو نیاز دارم؟

هیچ قانون مشخصی در مورد اینکه چند رنگ باید در لوگوی خود استفاده کنید وجود ندارد. ممکن است فقط به یک یا دو مورد نیاز داشته باشید. اینکه به چه تعداد رنگ نیاز دارید بستگی به این دارد که لوگوی شما برای برند شما چه بگوید.

اکثر لوگوها از دو یا سه رنگ مجزا استفاده می کنند. به طور معمول، این یک رنگ اصلی و یک یا دو رنگ برجسته است تا به لوگو ابعاد بیشتری بدهد و تمام شخصیت برند را به نمایش بگذارد.

https://en.99designs.de/blog/logo-branding/logo-color-combinations/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.